Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Dobre praktyki przy zmianie oleju silnikowego w samochodzie. Zrób to sam w domowym warsztacie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wymiana oleju silnikowego w samochodzie nie jest trudną czynnością. Oczywiście, w zależności od modelu auta, cały proces może trwać od godziny do nawet kilku. Wszystko zależy od tego, czy łatwy jest dostęp do filtra oleju i korka spustowego. Wystarczy, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami i miejscem do ich wymiany. Warsztaty samochodowe za tę usługę życzą sobie od 100 do nawet 300 zł. Do tej ceny należy doliczyć jeszcze zakup oleju silnikowego i filtra. Jak podejść do tematu i zmienić olej samodzielnie w przydomowym garażu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Odpowiednie przygotowanie kluczem do sukcesu. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne do wymiany oleju w silniku auta

Najważniejszym elementem całego procesu jest miejsce. Jeżeli posiadasz podnośnik samochodowy, kanał lub specjalne najazdy, to bez problemu wykonasz tę czynność samodzielnie. Przed wymianą warto się również zaopatrzyć w klucz nasadowy sześciokątny z odpowiednimi nasadkami. W sieci możemy znaleźć wiele filmików instruktażowych, które pokazują krok po kroku wymianę oleju silnikowego w popularnych modelach. 

Na https://dbamtomam.pl/blog/oleje/ranking-olejow-5w30-top-5-najlepszych-olejow-silnikowych-5w30 znajdziesz listę top 10 najlepszych olejów silnikowych 5w30, który jest najpopularniejszy wśród kierowców w naszym kraju. Wybierając któryś z nich, wraz z filtrem olejowym, jesteśmy przygotowani do jego zmiany.

Jak samemu wymienić olej i nie mieć problemów?

Pamiętajmy, że olej silnikowy powinniśmy wymieniać raz w roku lub po przejechaniu maksymalnie 15 tys. km. Olej z czasem traci swoje właściwości, przez co elementy silnika są narażone na większe tarcie. Na dbamtomam.pl kupisz wszystko, co potrzebujesz do zmiany oleju silnikowego. 

Jak wymienić olej silnikowy? Pierwszym krokiem (o ile auto znajduje się na najazdach lub kanale garażowym) będzie odkręcenie korka spustowego i poczekać, aż olej spłynie do pojemnika. Kolejną czynnością jest wymiana filtra olejowego. Najczęściej znajduje się on obok silnika. Gdy już cały olej znajduje się w zbiorniku, należy z powrotem zakręcić korek i przejść do uzupełnienia go nowym preparatem. Czas jaki trzeba poświęcić na wymianę oleju silnikowego to około godziny. 

Comments are closed.