Ad
Ad
Ad
Turystyka

Noclegi w Świnoujściu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Świnoujście to miasto, które zapewnia różne atrakcje i ma jedną z najszerszych plaż. Nie powinno więc dziwić, że co roku przybywają tam turyści z Polski, a nawet z zagranicy. Jednak, aby pobyt wiązał się z wieloma, pozytywnymi wspomnieniami, należy najpierw postarać się o noclegi Świnoujście jest kurortem, gdzie z łatwością da się znaleźć miejsca do spania.

Co z noclegami?

Co ciekawe, na najwięcej obiektów oferujących komfortowy wypoczynek, można natrafić przy całej ulicy Wojska Polskiego, a także między plażą a ulicą Henryka Sienkiewicza. Właśnie tam wybudowano nowoczesne apartamenty. Jeżeli chodzi ceną za Noclegi Świnoujscie ma kwatery prywatne, w których pobyt kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę ze tego, że im bliżej morza, tym cena wzrasta. Jednak mimo to i tak warto wydać zaoszczędzone pieniądze. Świnoujście przyciąga bowiem swoją urokliwą promenadą, uliczkami, kawiarniami oraz otaczającą przyrodą. Chcąc przenocować w takich miejscach niedaleko plaży, trzeba dużo wcześniej zarezerwować bogato wyposażone pokoje.

Co zobaczyć w Świnoujściu?

Sporo rodzin przybywa do tego miasta, aby spacerować po plaży, opalać się na kocu i kąpać w morzu. Jednak są turyści, dla których te czynności są mało interesujące. Gdy już zapłacą za noclegi Świnoujście odkryje przed nimi szereg innych atrakcji. Jakich dokładnie?

Biorąc do ręki przewodnik po mieście, na początku skierują się do Fortu Anioła, aby następnie podziwiać Ptasią Wyspę i Wiatrak Stawa Młyny oraz udać się do Wolińskiego Parku Narodowego. Wszak to jedne z najważniejszych, wręcz obowiązkowych punktów na mapie Świnoujścia.

Ciekawe wydarzenia kulturalne

Poza atrakcjami w postaci konkretnych zabytków i obiektów, koniecznie trzeba zapoznać się z innymi propozycjami dla turystów. Są one przedstawione w miejscowym, dostępnym na stronie miasta, kalendarzu imprez.

Kiedy zarezerwujemy noclegi Świnoujście w wakacje zaskoczy nas swoimi wydarzeniem związanymi bezpośrednio z kulturą i sportem. Po wyspaniu się i zjedzeniu smacznego śniadania w hotelu, udamy się np. na FAMĘ, czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej. Obejrzymy także zmagania kolaży w Ultramaratonie Rowerowym im. Olka Czapnika, lecz najbardziej przyciągną nas czerwcowe Dni Morza!

Comments are closed.