Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Laserowe odmładzanie skóry – kiedy warto się na nie zdecydować?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Skóra starzeje się całe życie, jednak od około 30. roku życia zaczyna być to widoczne. Już w tym momencie warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej, które polegają na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Do takich procedur należy laserowe odmładzanie skóry. Wyjaśniamy, jak laser może pomóc w usuwaniu i zapobieganiu zmarszczkom.

Wskazania do laserowego odmładzania skóry

Laserowe odmładzanie skóry to zabieg dla każdego, kto chce osiągnąć widoczne efekty odmładzania skóry bez użycia skalpela. Przy pomocy lasera można zredukować zmarszczki, zwiększyć napięcie skóry i poprawić owal twarzy. Laser ingeruje w skórę, stymulując procesy regeneracyjne w niej zachodzące. Nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji jak zabiegi chirurgiczne. W zależności od oczekiwanych efektów można zastosować lasery o większej lub mniejszej inwazyjności. Specjaliści najczęściej korzystają z laserów frakcyjnych (ablacyjnych lub nieablacyjnych) oraz laserów pikosekundowych. Urządzenia te pozwalają całościowo zadbać o kondycję skóry.

Wśród wskazań do laserowego odmładzania skóry należy wymienić:

  • płytkie i głębokie zmarszczki,
  • blizny potrądzikowe,
  • przebarwienia posłoneczne,
  • utrata jędrności skóry,
  • nieregularny owal twarzy,
  • wiotkość skóry,
  • skóra wymagająca rewitalizacji,
  • rozszerzone pory,
  • łojotok (nadmierne wydzielanie sebum),
  • pękające naczynka,
  • trądzik różowaty,
  • rumień,
  • worki i cienie pod oczami,
  • opadające powieki.

Odmładzanie twarzy laserem – przebieg zabiegu

Laserowe odmładzanie twarzy wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, działanie lasera na zmarszczki opiera się na wywoływaniu mikrouszkodzeń w głębokich warstwach skóry, co pobudza proces regeneracji kolagenu. Na skutek laseroterapii skróceniu ulegają rozciągnięte na skutek starzenia się skóry włókna kolagenowe oraz zainicjowana zostaje w fibroblastach produkcja nowego kolagenu.

Zabieg można wykonać po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, ale nie zawsze jest to konieczne. Wiele laserów używanych obecnie do odmładzania działa w technologii frakcyjnej nieablacyjnej, co oznacza, że nie powodują przerwania ciągłości naskórka. Podczas zabiegu stosowany jest też specjalny system chłodzenia skóry, dzięki czemu procedura jest maksymalnie komfortowa dla pacjenta.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie, co jest naturalną reakcją skóry na działanie lasera. W celu złagodzenia tych zmian należy stosować środki zalecone przez lekarza. Istotną profilaktyką po laserowym odmładzaniu skóry jest ochrona twarzy przed działaniem promieniowania słonecznego.  

Jakie efekty daje odmładzanie laserowe?

Dzięki regeneracji kolagenu tekstura skóry staje się gładsza w dotyku, twarz staje się naturalnie napięta, a bruzdy widocznie spłycone. Laser umożliwia redukcję zmarszczek na czole, pod oczami, wokół ust, nosowo-wargowych, marionetkowych czy mimicznych.

Dla uzyskania optymalnych efektów po laserowym odmładzaniu twarzy należy wykonać zalecaną przez lekarza serię zabiegów – ich liczba oraz częstotliwość zależą od rodzaju użytego urządzenia oraz od początkowej kondycji skóry.

Po serii zabiegów można cieszyć się jędrniejszą skórą, odmłodzoną nawet o kilka lat. Laser wpływa przede wszystkim na wzmocnienie skóry. Polecany jest nie tylko osobom z widocznymi zmarszczkami, ale również tym, które chcą poprawić jakość cery i opóźnić skutki starzenia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

Comments are closed.