Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Dlaczego warto przyjechać do Świnoujścia?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nad polskim morzem znajduje się wiele miejscowości, które zachęcają do tego, by je odwiedzić. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Świnoujście. Dlaczego warto je odwiedzić? Co można w nim zobaczyć? Jak spędzić w nim czas?

Tramwaj wodny

Apartamenty Świnoujście zapraszają gości przez cały rok. Jednak najszybciej wolne miejsca znikają z apartamentów, które znajdują się w pobliżu tramwaju wodnego. To prawdziwy hit i ewenement na skalę kraju. Nigdzie indziej nie można zobaczyć takiego tramwaju.

Jest on wykorzystywany do tego, by skomunikować ze sobą poszczególne wyspy tworzące miasto. Od wielu lat jest mowa o wykopaniu tunelu, ale jak na razie prace wciąż trwają i ich końca nie widać.

Stąd też jeszcze większa popularność samego tramwaju. Dla osób, które nie pochodzą z tego rejonu, przejażdżka tramwajem jest prawdziwą przygodą. Co ważne – w ten sposób można też transportować pojazdy.

Blisko granicy

Świnoujście leży blisko niemieckiej granicy. Oznacza to, że spacerując, można znaleźć się w Niemczech. To świetna okazja dla osób, które lubią zwiedzać, ale nie mają ochoty daleko jeździć. Wiele osób obawia się wyjazdów zagranicznych i właśnie dla nich możliwość zwiedzania bez oddalania się na dużą odległość od granicy jest świetną możliwością.

Dobrze jest pamiętać, że niejednokrotnie towary oferowane w Niemczech mają bardziej atrakcyjne ceny, niż ich odpowiedniki w Polsce. Zdarza się też, że w niemieckich sklepach jest większy wybór produktów lub są one dostępne o kilka miesięcy szybciej niż w Polsce. Stąd też zakupy blisko granicy to okazja do znalezienia czegoś naprawdę wyjątkowego.

Piękne plaże

Nie można też zapominać, że Świnoujście słynie z pięknych plaż. To właśnie na nich można spędzać swój wolny czas. Są one wprost idealne do tego, by się wygrzewać na słońcu, kąpać w bałtyckiej wodzie albo uprawiać aktywny wypoczynek na białym piasku.

Warto zaznaczyć, że najlepsze apartamenty Świnoujście znajdują się właśnie w pobliżu plaż. Dzięki temu nie trzeba dojeżdżać bliżej nich samochodem, ale można spokojnie dojść na plażę, spacerując. To świetne rozwiązanie dla miłośników spokoju i wypoczynku na własnych zasadach.

Park Zdrojowy

To jedno z najpiękniejszych miejsc miasta. W Polsce znajduje się niewiele miejsc, które dorównują urodą temu parkowi. To świetna lokalizacja na spacery i odpoczynek.

W parku znajduje się też sporo atrakcji, więc można też spędzić w nim czas aktywnie. Liczne kawiarnie i restauracje zadbają o to, by żaden turysta nie martwił się o brak prowiantu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie apartamenty Świnoujście.

Comments are closed.