Każda firma co roku ma obowiązek wykonania remanentu, czyli spisu rzeczowego i finansowego majątku. Wiele przedsiębiorstw nie jest dobrze do tego przygotowanych i przez to ma duży problem z przeprowadzeniem sprawnej i dokładnej inwentaryzacji. Firmy, które chcą mieć wszystko policzone oraz zapisane na czas powinny wybrać dobry program do robienia inwentaryzacji.
Funkcje i cechy dobrego oprogramowania do inwentaryzacji
Najważniejsze jest to, żeby program do robienia inwentaryzacji był czytelny, zrozumiały, łatwy w obsłudze i przystępny dla wszystkich pracowników uczestniczących w remanencie. Istotną funkcją takiego oprogramowania jest to, żeby działał prawidłowo z innymi programami firmy. Ma być zatem kompatybilny.
Ważna jest również struktura takiego programu, od jego budowy zależeć będzie to, jak szybko znajdziemy interesujące nas dane. Bardzo popularna jest tu budowa na zasadzie drzewka. Dobra struktura pozwala także na szybkie wprowadzanie zmian i poprawek.
Program do robienia inwentaryzacji a bezpieczeństwo danych
Oprogramowanie do remanentu powinno mieć odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą chronić zebrane dane przed wyciekiem. Jak wiadomo, coraz więcej firm przechowuje takie informacje w chmurze danych, a to, co jest w Internecie może, być dodatkowo narażone na ataki złośliwych wirusów oraz ataki hackerów.
Co jeszcze jest ważne w programie do inwentaryzacji?
Są to takie rzeczy, które pozwolą na wykonie szybkiej, dokładnej i sprawnej inwentaryzacji. Oprogramowanie do remanentu powinno być, zatem proste w obsłudze, intuicyjne i zrozumiałe. Dzięki tym cechom każda inwentaryzacja będzie przebiegała bez większych problemów, a także będzie precyzyjnie wykonana.
Coraz częściej do programów do robienia inwentaryzacji używa się aplikacji mobilnych, które dodatkowo usprawniają cały spis. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić dużo czasu.
Jaki rodzaj programu wybrać – darmowy czy płatny?
Tutaj wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jeśli firma jest duża, ma wiele rzeczy, produktów, do spisania, to zdecydowanie warto zainwestować w płatny program do robienia inwentaryzacji. Płatne programy są bardzo rozbudowane i mają dobre zabezpieczenia, co jest niezwykle ważne. Za programy do inwentaryzacji można zapłacić jednorazowo, czyli kupić dożywotnią licencję, bądź, co miesiąc płacić abonament.
Jeśli natomiast mamy małą firmę, a nasz budżet nie jest bardzo wysoki, to możemy skorzystać z darmowych programów do inwentaryzacji. Decydując się na ten typ oprogramowania, trzeba wiedzieć, że jest on zazwyczaj na pewnie czas i nie posiada wielu funkcji.
Więcej informacji znajdziesz na stronie program do robienia inwentaryzacji.
Comments are closed.