Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Najciekawsze jeździeckie rekordy Guinessa

Pinterest LinkedIn Tumblr

Księga rekordów Guinnessa to informator corocznie wydawany przez firmę Guinness. Zawarte są w nim udokumentowane rekordy świata, zarówno te przypisywane Matce Naturze, jak i osiągnięte przez ludzi. W budzącej wiele emocji księdze nie brakuje również zapisów związanych z jeździectwem. Poznaj najciekawsze jeździeckie rekordy Guinessa!

Rekordy sportowe

Wśród jeździeckich rekordów Guinessa pokaźną grupę stanowią wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród nich wymienić możemy:

  • najwyższy koński skok – mierzył on 2,47 metrów. Rekord został pobity w Santiago w Chile 5 lutego 1949 przez Alberto Larraguibela Moralesa i konia Huaso;
  • najdłuższy skok – koń Something pod Andre Ferreirą pokonał przeszkodę wodną o długości 8,25 metra. Imponujący wyczyn miał miejsce 25 kwietnia 1975 roku w Johannesburgu;
  • najdłuższy dystans pokonany na dwóch nogach – koń Doc dosiadany przez Gregorego Ancelottiego z Włoch poruszał się na tylnych kończynach przez 29,03 metra.

Jeździeckie rekordy Guinessa związane z budową koni

Jeździeckie rekordy Guinessa to nie tylko zbiór największych osiągnięć ambitnych sportowców. W księdze sporo miejsca poświęcono samym koniom. W tym miejscu wspomnieć należy o reprezentantach gatunku osiągających imponujące rozmiary. Według zapisów w księdze, największym koniem świata był Samson – wałach rasy shire urodzony w 1846 roku. W 1850 roku mierzył aż 215 cm i ważył 1524 kg. Z kolei najmniejszym zarejestrowanym koniem był ogier rasy falabella o imieniu Little Pumpkin. Koń urodzony w 1973 roku miał jedynie 35,5 cm wzrostu i ważył 9 kg. Obecnie rekordzistą w tej kategorii jest Einstein, który po urodzeniu mierzył zaledwie 35,5 cm i warzył 2,7 kg.

Najdłużej żyjący koń

Konie żyją średnio 25-30 lat. Old Billy przechytrzył naturę. Urodzony w 1760 koń zmarł w 1822, przeżywszy aż 62 lata.

Comments are closed.