Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Toczek do jazdy konnej – kask jeździecki to podstawa!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Decydując się na rozpoczęcie przygody z jazdą konną, warto zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Elementem, o którym koniecznie musimy pamiętać, jest toczek do jazdy konnej. Nowoczesne kaski jeździeckie zaskoczą pod wieloma względami i skutecznie będą chronić głowę. Jak wybrać toczek do jazdy konnej, aby był on odpowiednio dopasowany?

Toczek do jazdy konnej na głowie

Toczek do jazdy konnej to nic innego jak profesjonalny kask jeździecki, dedykowany sportowcom uprawiającym jeździectwo. Toczki dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów – bez trudu znaleźć można kask odpowiedni zarówno dla dziecka, nastolatka, jak i dla osoby dorosłej. Nowoczesne kaski tworzone są z trwałych materiałów syntetycznych, których struktura zabezpieczona jest przed ścieraniem. Toczek do jazdy konnej ma za zadanie chronić głowę jeźdźca podczas potencjalnego upadku z siodła. Toczki mogą być różnie profilowane, dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który idealnie pasuje na głowę. Toczek nie powinien uwierać, przeszkadzać, być zbyt luźny czy uciskać. Nowoczesne toczki projektowane są z myślą o wygodzie i komforcie jeźdźca – poza odpowiednim profilowaniem kaski posiadają również otwory wlotowe, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza pod kaskiem. Takie rozwiązania sprawiają, że nawet wielogodzinny trening w pełnym słońcu jest bardziej komfortowy!

Toczek do jazdy konnej z daszkiem

Toczek do jazdy konnej posiada regulowane paski, które pozwalają na zapięcie kasku pod brodą. Wyłącznie zapięty kask jest w stanie skutecznie chronić głowę jeźdźca. Udogodnieniem są również daszki, które chronią oczy jeźdźca przed nadmiernym słońcem. Kaski można dodatkowo wyposażyć w wyjmowane gąbki, które osadzane są wewnątrz i poprawiają komfort jazdy.

 

Comments are closed.