Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym

Pinterest LinkedIn Tumblr

Laserowe usuwanie tatuażu to skuteczna i mało inwazyjna metoda usuwania tuszu spod skóry. Sprawdź, czym wyróżnia się laser pikosekundowy.

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym

W dzisiejszych czasach nieinwazyjne usuwanie tatuażu jest jak najbardziej możliwe dzięki prężnemu rozwojowi technologii laserowej. Wśród laserów do usuwania tatuażu na szczególną uwagę zasługuje Discovery Pico Quanta. Jak wygląda zabieg laserowego usuwania tatuażu?

Dlaczego laser pikosekundowy?

Takie rozwiązania, jak laser pikosekundowy pozwalają na pozbycie się niechcianej pamiątki w sposób trwały i bezpieczny. Discovery Pico Quanta stosowany do laserowego usuwania tatuażu przez specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach wykorzystuje podwójne neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o długości fali 1064 nm i 532 nm. Parametry te umożliwiają pracę w trybie pikosekundowym i skuteczne laserowe usuwanie tatuażu. Urządzenie to działa skuteczniej niż popularny laser typu q-switched, często stosowany do usuwania tatuażu. Laser pikosekundowy rozbija cząsteczki tuszu na poziomie komórkowym do mikroskopijnych elementów, które bez problemu mogą zostać usunięte przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego, bez pozostawiania jakiegokolwiek śladu na skórze.

Laser pikosekundowy dodatkowo pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Proces wzmożonej produkcji włókien kolagenowych sprawia, że skóra w miejscu zabiegu szybko się goi, staje się jędrna i elastyczna. Laserowe usuwanie tatuażu tym urządzeniem nie pozostawia blizn ani przebarwień.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laser pikosekundowy to wyspecjalizowane urządzenie medyczne, dlatego zabieg może być wykonywany jedynie przez osobę odpowiednio wykwalifikowaną, czyli na przykład przez lekarza medycyny estetycznej. Laserowe usuwanie tatuażu polega na zniszczeniu barwnika pod skórą za pomocą wiązki światła. W trakcie zabiegu laser rozbija pigment na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki organizmu (makrofagi). Energia lasera koncentruje się tylko na zabarwionych miejscach, podczas gdy reszta skóry jest dla niego „niewidoczna”.

W miejscu działania lasera pikosekundowego pojawia się najpierw obrzęk i biały nalot. Następnie tatuaż, który był w tym miejscu, ponownie się pojawia i może być nawet wyraźniejszy niż przed laseroterapią. Dopiero po trzech tygodniach pigment zaczyna tracić intensywność. Aby całkowicie pozbyć się niechcianego tatuażu, zabieg trzeba wykonać w serii kilku powtórzeń. Czasem wystarczają trzy zabiegi, ale bywa też tak, że laseroterapię trzeba powtórzyć 10 lub więcej razy. Z wizyty na wizytę tatuaż staje się coraz mniej widoczny, aż w końcu znika całkowicie. Pierwsze pozytywne zmiany można zauważyć już po jednym zabiegu. Po kilku dniach tatuaż wyraźnie blaknie.

Jakie tatuaże można usunąć przy pomocy lasera pikosekundowego?

Im ciemniejszy tatuaż (i tym samym większy kontrast między rysunkiem a skórą) – tym usuwanie tatuażu laserem jest skuteczniejsze. Dlatego większość starszych laserów do usuwania tatuażu działa tylko na czarny i granatowy pigment. Laser pikosekundowy ma o wiele szersze zastosowanie. Urządzenie to charakteryzuje się zwiększoną skutecznością w zakresie likwidacji trudnych do usunięcia barwników: żółtego i czerwonego. Jedynie tatuaż biały jest dla niego (jak i dla wszystkich laserów) niewidoczny i nie sposób jest usunąć go tą metodą.

Skuteczność laserowego usuwania tatuażu zależy nie tylko od koloru tuszu, ale też od głębokości i wielkości tatuażu. W przypadku szczególnie trudnych do usunięcia tatuaży trzeba zastosować więcej zabiegów laserowych, a czasem również dodatkowe zabiegi wspomagające regenerację i odbudowę tkanki, takie jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, stymulatory tkankowe czy terapia światłem LED.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego usuwania tatuażu, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Comments are closed.