Drony od kilku lat stają się coraz bardziej popularne. Ich rozmiary przewyższają możliwości technologiczne. Przez najbliższe kilka lat obserwujemy rozwój dronów. Codzienny monitoring utwierdza nas w przekonaniu o popularności dronów w codziennym życiu. Te małe powietrzne pojazdy bezzałogowe mogą za kilka lat opanować nasz świat. Dlatego warto jest rozpocząć przygodę z dronami. Dzięki nim Twoja przyszłość będzie mieniła się kolorami.
Dostępne szkolenia na drona
W celu wykonywania wielu czynności akrobatycznych niezbędna jest odpowiednia licencja. Aby bezpiecznie latać po niebie potrzebujesz specjalnego uprawnienia na drona. W tym celu niezbędne jest odbycie kursu jak zostać pilotem drona. Na https://osl.azl.pl/project/uavo-drony/ możesz dowiedzieć się o typowym programie szkoleniowym kursy na drona. Po jego ukończeniu możesz skorzystać od 1 do 2 uprawnień. Nazywamy je następująco:
- uavo VLOS – są to uprawnienia na komercyjne loty w zasięgu wzroku pilotującego;
- uavo BVLOS – to z kolei licencja na komercyjne latanie dronem w zasięgu i poza zasięgiem wzroku pilota;
Powyższe loty dają mi możliwość samodzielnego korzystania z lotów bezzałogowych. Obie licencje są zgodnie z najnowszymi przepisami. Ich regulacją oraz zmianami zajmuje się Urząd Lotnictwa Cywilnego. Kiedy będziesz miał trudności z interpretacją nowych przepisów zawsze możesz się do nich zgłosić. Komercyjne uprawnienia na drona pozwalają Ci latanie dronem z pewnymi regulacjami. Przepisy jasno określają jak masz latać na danym terenie.
Latanie na różnych terenach
Przeszkoleni w najnowszych przepisach pracownicy chętnie dzielą się wiedzą. Ich zakres umiejętności nie ogranicza się do kursu licencja na drona. Jak podaje jeden z naszych pracowników drony do zastosować rekreacyjnych mogą podlegać licznym regulacją. Oto kilka manewrów, których pojazd bez szkolenia na drona nie powinien wykonywać w określonych sytuacjach.
Na kurs pilota drona przyszli operatorzy uczą się o na temat jazdy w terenie zabudowanym. Jak podają akty prawne pilot bez licencji nie może wykorzystywać lotu do celów zarobkowych. Filmowanie, robienie zdjęć czy analiza geodezyjna nie może być wykonywana bez uprawnienia. Jeśli chcemy polatać musimy się zdecydować na loty na łonie natury. Najlepiej na terenach zielonych, bez zabudować mieszkalnych.
Drony sportowe nie powinny latać w mieście. Tylko osoby z licencją na drona mogą zdecydować się na takie loty. Jak podają przepisy drony o wadze większej niż 600 gram mają kategoryczny zakaz wjazdu do miasta. Poza odgórnym zakazem jest dużo miejsc, gdzie latanie dronami jest surowo zabronione lub ograniczone. Przykładem takiego miejsca jest zapora wodna nad Soliną. W tym miejscu szkolenie na dron to zdecydowanie za mało. Poza licencją trzeba otrzymać zgodę na latanie od administratora obiektu. W tym przypadku jest to dostawca prądu. Latanie dronem bez licencji jest zabronione w odległości od 100 metrów od skupisk ludzkich i 30 metrów od zabudowań.
Comments are closed.