Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesne okna – co musimy o nich wiedzieć?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Funkcjonalne i nowoczesne okna w domach i mieszkaniach są niezbędne do zachowania wysokiego komfortu życia. Współcześnie projektanci proponują nam wysokiej jakości stolarkę okienną, dedykowaną zarówno do klasycznych budynków, jak i domów energooszczędnych czy pasywnych.

Jakie okna wybrać do własnego domu?

Nowoczesne okna zaskoczą nas szerokim wyborem, możliwością dopasowania ich do najbardziej fantazyjnych projektów budynków. Przede wszystkim istotna jest świadomość, jakie role pełni stolarka okienna – mówią pracownicy sklepu internorm.com. Okna mają za zadanie chronić użytkowników przed chłodem i zatrzymywać ciepło wewnątrz pomieszczeń. Drugą istotną kwestią jest wpuszczanie do wnętrz jak największej ilości naturalnego światła, aby jak najdłużej móc funkcjonować bez doświetlania pomieszczeń. Okna to również elementy, które wpływają na estetykę fasady budynków – mogą one pełnić role uzupełnienia dla brył w konkretnym stylu. Szukając idealnej stolarki okiennej, zwracajmy uwagę na materiały, technologie, innowacje – wszystko to będzie miało niebagatelny wpływ na nasz komfort.

Okna plastikowe – najczęściej wybierana stolarka okienna

Nie ma wątpliwości, że najczęściej wybieranymi są obecnie okna plastikowe. Wykonane z trwałych tworzyw syntetycznych okna są wysoce odporne na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne, działanie promieni UV. Doskonale chronią one przed chłodem, izolują wnętrza. Warto pamiętać, że samo okno to dopiero połowa sukcesu – aby faktycznie chronić wnętrza przed działaniem zimnego powietrza, konieczne jest również prawidłowe osadzenie okien w murach budynku. Zadanie to powinno powierzać się specjalistom – nawet niewielka nieszczelność w przyszłości powodować będzie wychładzanie wnętrza i możliwość powstawania pleśni.

 

 

Comments are closed.