Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Lasery kosmetyczne – jak mogą nam pomóc?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wraz z wiekiem skóra naszej twarzy staje się wiotka i poszarzała – jest to efekt nie tylko działania wolnych rodników, ale również ubytku kolagenu. Za stan naszej skóry odpowiadają nie tylko geny, ale również sposób odżywiania, rodzaj używanych kosmetyków, styl życia. Szukając metod na skuteczne odmłodzenie naszej twarzy warto wybrać gabinet kosmetyczny wykorzystujący lasery kosmetyczne. Jak mogą nam one pomóc?

Lasery kosmetyczne frakcyjne

Jednymi z najchętniej dzisiaj stosowanych są lasery kosmetyczne frakcyjne. Lasery takie emitują wiązkę światła o określonej długości. Wiązka jest kierowana na konkretne miejsca na skórze, przez co tworzone są mikrouszkodzenia. W ten sposób skóra pobudzana jest do wzmożonych procesów regeneracyjnych. Lasery kosmetyczne powodują, że woda w komórkach zostaje odparowana – dzięki temu możliwe jest uszkodzenie komórki, która po jakimś czasie zostaje na stałe usunięta z organizmu oraz zastępowana nową. Jest to sprawdzony sposób na budowanie nowych tkanek w przypadku blizn pooperacyjnych, ale również blizn po trądziku, przebarwień czy klasycznych zmarszczek. Dzięki działaniu lasera skóra może zregenerować się, a nasza twarz będzie młodsza, odświeżona. Zabiegi z wykorzystaniem laserów kosmetycznych nie wymagają specjalistycznego przygotowania, warto jednak odbyć konsultację lekarską wcześniej i poddać się wywiadowi medycznemu. Skóra po zabiegu regeneruje się ok 4-6 tygodni. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. 

Dbaj o siebie – lasery kosmetyczne, odpowiednie kosmetyki, dieta

Lasery kosmetyczne to jedna ze skuteczniejszych metod na odmłodzenie skóry. Warto jednak do zagadnienia pielęgnacji podejść bardziej holistycznie. Sprawdźmy co codziennie znajduje się na naszym talerzu, jak konkretne składniki wpływają na stan skóry. Warto przeanalizować również ilość codziennie wypijanej wody – jest ona niezbędna do zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry i jej sprężystości. 

Comments are closed.