Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Solidne i efektowne okna do salonu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Salon jest wizytówką każdego domu. To właśnie w nim spędzamy czas w gronie najbliższych, przyjmujemy gości, relaksujemy się po ciężkim dniu… Aby pomieszczenie dobrze spełniało swoją rolę, należy starannie dobrać każdy element aranżacji. Jednym z komponentów o niezwykle dużym znaczeniu funkcjonalnym i estetycznym są okna. O czym warto pamiętać, wybierając okna do salonu? Sprawdź!

Okna do salonu spójne z wnętrzem i fasadą

Kupując okna do salonu, należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę i wykończenie. W nowoczesnej architekturze często stosuje się modele z drewnianymi ramami. Usłojony, ciepły surowiec dodaje całości naturalności i szlachetności. Ponadto, barwa profili powinna być dopasowana również do  elewacji i poszycia dachu. Drewno nie komponuje się z chłodną, nowoczesną bryłą? W takim razie wybierz modele drewniano-aluminiowe. Innowacyjne okna posiadają zewnętrzne nakładki z aluminium w chłodnym kolorze. Tego typu okna są nie tylko efektowne, ale również szczelne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne,  łatwe do utrzymania w czystości.

Salon połączony z ogrodem

Chcesz optycznie powiększyć salon i wpuścić do niego maksimum naturalnego światła? W takim razie wzbogać swój dom o okna panoramiczne osadzone w wąskich ramach. Przeszklenie na ścianie doda aranżacji ekskluzywnego charakteru i sprawi, że granica między zewnętrzną a wewnętrzną strefą się zatrze. Wbrew pozorom, innowacyjne, wieloformatowe przeszklenia nie powodują dużych strat ciepła i wzrostu rachunków za ogrzewanie. Co więcej, mogą być stosowane w domach energooszczędnych.

Zadbaj o komfort!

Pamiętaj o tym, że dobre okna, to przede wszystkim szczelne okna. Jeśli nie chcesz, żeby ogrzane powietrze uciekało przez stolarkę okienną,  wybierz modele energooszczędne o niskim współczynniku Uw.

Comments are closed.