Ad
Ad
Ad
Biznes

Odprysk na szybie – co należy zrobić?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy kierowca musi dbać o stan swojego pojazdu. Nawet pozornie niewielkie uszkodzenie może poważnie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Odprysk na szybie jest tylko pozornie niegroźną usterką. Jakie kroki powinieneś podjąć, kiedy zauważysz uszkodzenie na przedniej szybie? Sprawdź!

Co zrobić, gdy zauważysz odprysk na szybie?

Kamyk, który wyskoczył spod kół samochodu jadącego przed Tobą na szybkiej trasie, mocne gradobicie albo uderzenie gałęzi mogą uszkodzić przednią szybę. Jeśli dziura jest niewielka, od najbliższej krawędzi szyby dzieli ją co najmniej kilkanaście centymetrów, a dodatkowo nie znajduje się w polu widzenia kierowcy, można stosunkowo niewielkim kosztem naprawić szybę.

Pamiętaj o tym, że odprysk na szybie pod wpływem drgań może się powiększać. Brak zdecydowanej reakcji może znacząco pogorszyć Twoje położenie. Do szczególnie niebezpiecznej sytuacji może dojść, jeśli szyba uszkodziła się zimą. Pod wpływem mrozu woda zbierająca się w odprysku zmieni się w lód, co może poskutkować rozsadzeniem tafli.

Samodzielna naprawa

Okazuje się, że niewielki odprysk możesz naprawić samodzielnie, korzystając z tak zwanych zestawów naprawczych zawierających głównie specjalną żywicę i folię utwardzającą. W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć uszkodzenie przezroczystą taśmą, która zapobiegnie zabrudzeniu się odprysku. Jeśli odprysk jest czysty, możesz przejść do jego naprawy, postępując zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu.

Na Twojej szybie pojawił się charakterystyczny „pajączek” albo liniowe pęknięcie? W takim razie konieczna będzie wymiana szyby. Aby uchronić się przed dużymi, niespodziewanymi kosztami, warto poszerzyć polisę OC o AC uwzglęgniające ubezpieczenie szyb.

Comments are closed.