Ad
Ad
Ad
Ciekawe

W jakich sytuacjach pomoże nam doświadczony adwokat?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przygotowując się do rozprawy sądowej coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie doświadczonego adwokata. Wynika to nie tylko z chęci osiągnięcia konkretnych korzyści przed sądem, ale również stworzenie dla siebie pewnej strefy komfortu. 

Sprawy rodzinne na wokandzie

Obecnie w polskich sądach najczęściej prowadzone są sprawy rodzinne, tj. sprawy związane z rozwodami, przyznawaniem alimentów, ale również sprawy dotyczące pozbawienia czy ograniczenia władzy rodzicielskiej czy też w kwestii separacji. Sprawy tego typu często budzą wiele negatywnych emocji, czego efektem są sceny kłótni na salach sądowych i skomplikowanie ich przebiegu. Przygotowując się do rozprawy w sądzie rodzinnym warto zastanowić się nad zatrudnieniem adwokata – nie tylko wspomoże on nas w kwestiach prawnych, ale też pozwoli poczuć się znacznie pewniej podczas rozprawy – więcej na ten temat powie kancelaria adwokat-katowice.pl

Jak pomoże adwokat?

Podstawą pracy adwokata jest doradzanie – zanim więc zatrudnimy konkretnego specjalistę musi on dokładnie zapoznać się z naszą sprawą i bezstronnie ją ocenić. Adwokat oceni nasze szanse w sądzie i wskaże rozwiązania, które warto wykorzystać, aby osiągnąć zamierzone cele. Zatrudniając adwokata możemy być pewni, że będzie on nas reprezentował w sądzie, jak również w naszym imieniu będzie on pisał wszelkie pisma związane ze sprawą. Zadaniem adwokata jest także powstrzymanie nas przed podejmowaniem kroków, które negatywnie mogą wpłynąć na naszą opinię w sądzie i w świetle prawa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztują usługi adwokata? Okazuje się, że jest to sprawa niezwykle indywidualna – adwokat wycenia pomoc na podstawie rodzaju sprawy, stopnia jej skomplikowania. Jeśli jesteśmy w trudnej sytuacji materialnej prawnik może zostać przydzielony nam z urzędu – w takiej sytuacji płaci za niego skarb państwa. 

Comments are closed.